FİZİKİ KOŞULLARIMIZ

Okul binamız toplamda 1560 m² kapalı 400 m² açık alanı olacak şekilde yapılmıştır. Binanın tamamı anaokulu olarak tasarlanmış öğrencilerin iç ve dış mekanlarda tüm güvenlik önlemleri  alınarak, eğlenceli eğitim almalarını sağlayacak şekilde projelendirilmiş ve uygulanmıştır.

Okul binamız içerisinde 34 m² den  oluşan 11 adet sınıf,32 m² den oluşan 4 adet atölye, rehberlik odası, revir, 3 adet uyku odası, kışlık oyun parkı, tiyatro salonu, spor salonu, ısıtmalı yüzme havuzu, endüstriyel mutfak, yemekhane, doğal dikim alanı ve hayvanat bahçesi olan bağımsız bölümlerden oluşmaktadır.

Okul binamız yangın yönetmeliğine uygun şekilde inşa edilmiş ek önlem olarak dış cephe kaplamada yangına dayanıklı taş yünü malzemesi kullanılmıştır. Binanın enerji alan tüm alanları (asansör, aydınlatma, ısıtma sistemi vb.) jeneratörle beslenmiş enerji kesilmesi durumunda bu durumdan etkilenmesi engellenmiştir.

Okul binamız ısıtma sistemi yerden ısıtma sistemi olarak projelendirilmiş ve tüm bağımsız alanlar yerden ısıtma sistemi olarak uygulanmıştır.

Okul binamızda katlar arası ulaşım merdivenlerin yanı sıra asansörle planlanmış ve kart çip + kilo sensorla çalışan  asansör inşa edilip gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.

Okul binamızın her katında kız öğrenci 3 klozet ve lavabo, erkek öğrenci 3 klozet  ve lavabo sayısında anaokulu çağındaki öğrencilerin kullanabileceği boyutlarda olacak şekilde yapılmıştır.

Okul içi tüm mobilyalarımız insan sağlığına uygun özel tasarımlardır.

En sağlıklı bilgi ve gözlemleriniz için sizleri okulumuza, çocuklarımızın dünyasına bekliyoruz.