BESLENME

Doğa'da Beslenme

Yemek ve beslenme ATİ ANAOKULU’nda çok önemli bir deneyim. Özel diyetisyen kontrolün de liste edilmiş olup,  çocuklarımızın büyümesini ve gelişimini destekleyici, ilgi çekici ve besleyici yemeklerle mesleğinde uzman aşçımızın hazırladığı temizlik kurallarına uygun günlük ve taze şekilde hazırlanan öğünlerimizle hizmet veriyoruz. Kahvaltılar, yemekler ve ikindi öğünleri sosyal ilişkiler ve öğrenme için birçok fırsatlar sunar. Mönülerimiz besleyici yiyecekler içeren ekolojik besinlerden oluşur, katkı maddesi bulunan gıdalar asla tüketilmez ve iyi oranlanmış beslenme programı içeren mönüler oluşturulmuştur. Mönülerimiz her ay başında öğrenci otomasyon sisteminde yayınlanarak aileye gönderildiği için aileler o ay için neler planlandığını bilirler.

Eğer çocuğunuzun herhangi bir yiyeceğe alerjisi varsa ya da özel bir diyete ihtiyaç duyarsa onu da doktor ve diyetisyen gözetiminde çözümlenir. Ve biz de sizinle bu ihtiyaçları karşılamak için beraber çalışırız. Yemek ve beslenme programımızın başka bir amacı da eğitimdir. Hayatlarının ileri ki aşamalarında onlara yardımcı olacak  sağlıklı yeme alışkanlıkları kazandırmaya çalışıyoruz.

Biz çocukların yedikleri yiyecekler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini ve besleyici ve dengeli bir beslenme programının önemini anlamalarını yardımcı olmaya çalışıyoruz. Buna ilaveten, çocuklar nasıl bir masa hazırlanacağı, sofrada görgü kuralları ve toplamaya yardım etme gibi diğer becerileri ve nezaket kurallarını kazanmayı da öğreniyorlar.

Yemek Öğünlerimiz ve kullandığımız malzemeler ve daha bir çok konu hakkında görerek yaşayarak bilgi almanız için sizi okulumuza davet ediyoruz.